Εσπερινό Γενικό Λύκειο Χαλκίδας | 28ης Οκτωβρίου 34100 | mail@lyk-esp-chalk.eyv.sch.gr | +30 22213 50644

Location

Διεύθυνση 28ης Οκτωβρίου 34100

time

Ωράριο 18:00 - 22:00

Καλέστε +30 22213 50644

Ενδοσχολικη Επιμορφωση στους Διαδραστικους Πινακες

Η καλύτερη πηγή για πληροφορίες και οδηγίες χρήσης, στα ελληνικά, για τους διαδραστικούς πίνακες της Samsung, είναι η ίδια η Samsung !

Κάνοντας αναζήτηση για “WM75B” στην ιστοσελίδα “Εγχειρίδια και Λήψεις” της Samsung, με URL:  https://www.samsung.com/gr/support/user-manuals-and-guide/  μπορούμε να κατεβάσουμε το εγχειρίδιο χρήσης (User Manual) σε πολλές γλώσσες, σε μορφή συμπιεσμένου αρχείου (.zip). Μετά την αποσυμπίεση, κρατάμε το αρχείο BN81-22636B-04_WEB_WMB_EU_GRE_240213.0.pdf (ελληνικά) και διαγράφουμε τα υπόλοιπα (άλλες γλώσσες). Προαιρετικά μπορούμε να το μετονομάσουμε σε “Εγχειρίδιο χρήσης διαδραστικών Samsung.pdf”  για να το βρίσκουμε ευκολότερα.

Το κομμάτι που μας ενδιαφέρει ξεκινά από τη σελίδα 25 (κεφάλαιο 3 - Γραφή) – τα προηγούμενα είναι για αυτούς που θα κάνουν την εγκατάσταση. Το εγχειρίδιο είναι καλογραμμένο, κατανοητό, γεμάτο εικόνες και πίνακες, αλλά δεν είναι μυθιστόρημα – πρέπει να είμαστε μπροστά σε ένα διαδραστικό πίνακα και να εξασκηθούμε πάνω σε αυτά που διαβάζουμαι.

GALLERY